Kā mēs vislabāk varam attīrīt savu akmeni, izmantojot dažādas litoterapijā pierastas metodes:
Attīrīšana ar ūdeni:
Savas litoterapeita pieredzes laikā esmu bieži izmantojis šo metodi, un atzīstu to par visnotaļ efektīvu. Metode ir vienkārša, akmens tiek novietots tekošā ūdenī, un atstāts tajā uz nenoteiktu laiku, paļaujieties uz savu izjūtu. Šajā metodē var izmantot krāna ūdeni, bet viennozīmīgi labāk ir izmantot dabīgu strautu. Ja tāds ir pieejams, tad akmens būs neizsakāmi pateicīgs. Pamatoju kamdēļ, no dažādām teorijām ir iespējams saņemt informāciju par to, ka krāna ūdens zaudē lielu daļu savu enerģētiku, tamdēļ, ka tas tiek ar spiedienu saspiests, līdz ar to tam veidojas energoinformatīvie kropļojumi.
Pie šīs metodes der pieminēt, ka ir dažādi akmeņi, kurus nedrīkst likt ūdenī: hrizokollas, ģipši, talki u.t.t.
Attīrīšana ar sāli:
Šo metodi var uzskatīt kā vienu no ekonomiskākajām metodēm, taču tā ir visnotaļ graujoša lielākai daļai no akmeņiem. Es šo metodi ieteiktu izmantot tikai uz kristāliem, kuriem poru saturs ir tuvu nullei- neuzkrās sevī sāli un netiks sagrauti.
Metode ir vienkārša, tiek izvēlēts trauks, tajā tiek ieliets silts ūdens un iebērta sāls- ieteicama jūras sāls. Materiālu tajā atstāj uz nenoteiktu laiku, ieklausoties savā intuīcijā, tā pateiks priekšā, kad akmens būs tīrs.
Pēc šīs metodes iesaku akmeni zem tekoša ūdens noskalot no sāls.
Attīrīšana ar skaņu:
Šī metode ir visnotaļ dārga un sarežģīta, taču tiek uzskatīta par efektīvu, tajā izmanto Tibetas zvanus (attēlā), dārga tā ir zvanu iegādes dēļ. Daudz litoterapeitu min, ka zvanu vietā var izmantot kamertoni, tamdēļ, ka pareizi veidotu Tibetas zvanu iegādāties ir visnotaļ grūti, jo tos nereti ražo kā suvenīrus, dažādas firmas, neievērojot nekādus skaņas nosacījumus. Tibetas zvans
Metode pamatojas uz to, ka zvanā tiek ievietota samta lupatiņa, un uz tās novietots akmens, lai no vibrācijas nesasistu akmeni. Vadoties pēc izjūtas, ir iespējams ar laiku saklausīt, kāds tonis zvanam ir pirmajā sitienā, un kāds tonis kļūst pēc laika, kad akmens ir attīrījies, tas ir izteikti dzidrs.Šai metodei nav ierobežojumu, ar to var attīrīt visus akmeņus, izņemot sevišķi trauslos.
Attīrīšana ar vīraku:
Šī metode ir visnotaļ populāra, strādājot ar akmeņiem ikdienā. Tiek izvēlēts vīraks, ieteicams asākas smakas un akmens tiek novietots, gruzdošā vīraka, dūmu plūsmā. Pēc mirkļa iespējams just, ka akmens ir tīrāks.
Attīrīšana ar ametista kristālu:
Šī metode ir viena no visspēcīgākajām un dārgākajām. Tiek izmantota ametista drūza, kura ir vismaz 10 reizes lielāka par attīrāmo akmeni. Akmeni novieto uz drūzas un atstāj uz nenoteiktu laiku. Ar šo metodi var attīrīt jebkuru akmeni, jo attīrīšana notiek tikai enerģētiskā līmenī.
Attīrīšana ar zemi:
Agrāk litoterapeiti, plaši pielietoja šo metodi, kura pamatojas uz akmens ierakšanu zemē un atstāšanu uz nenoteiktu laiku, attiecīgi akmens visu lieko enerģiju atdos zemei. Mans ieteikums izmantojot šo metodi, izrakt izvēlētajā vietā nelielu bedrīti, ielikt akmeņus keramikas podiņā- puķupodiņā, un to ierakt kopā ar akmeņiem, lai atvieglotu sev akmeņu atrašanu. Metode pielietojama dažādiem akmeņiem, taču nav ieteicama mitruma jūtīgiem materiāliem.
Attīrīšana ar lūgšanām:
Bieži izskan litoterapeitu vidū arī šāda metode, ka attīrīt akmeņus var ar lūgšanu, un tās var būt dažādas lūgšanas, galvenais nosacījums ir, lai tā ir pašiem pieņemama, un to ir iespējams izpildīt no sirds. Šo metodi var izpildīt ar jebkuru no minerālajiem materiāliem.Uzturiet tīras domas, lai pasargātu sevi no negatīvajām tieksmēm, kas atgriežas pie jums kā bumerangs. Tieši tas ir iemesls, kāpēc radušies daudzi stāsti un mīti par nelaimi nesošajiem akmeņiem. Tas nav akmens, bet domas un apņemšanās, kas nes sevī šīs negatīvās enerģijas. Tā ir akmens valkātāja apziņa, kas veido šos nostāstus. Iedvesiet sev, ka jūsu akmens nu ir tīrs un gatavs palīdzēt jums ar savu gaismu, ka akmens ir jūsu sabiedrotais vai enerģētiskais draugs. Tad izmantojiet to, nēsājiet to, mīliet to! Ziniet, ka jūs un jūsu akmeņi piedalāties evolūcijas ciklā.