Špinelis

shpinelis

Ārstnieciskās īpašības ir zināmas no seniem laikiem. Vēl dziednieks Paracels izmantoja pulveri no šī akmens dažādu saslimšanu profilaksei. Mūsdienu litoterapeiti tāpat izmanto špineli dažādu saslimšanu ārstēšanai. Tas ārstē acu saslimšanas, nostiprina redzi, uzlabo asinsriti, paaugstina potenci, nostiprina imunitāti. Tautas dziednieki rekomendē nēsāt šo akmeni, lai atbrīvotos no sāpēm jostasvietas apvidū, ādas un kuņģa saslimšanu ārstēšanai. Dažās valstīs izmanto ārstējot infekciju saslimšanas. Šī apbrīnojama akmens vēl viena īpašība – viņš mazina slāpju sajūtu.

Vajag nēsāt aktīviem ļaudīm. Skaitās, ka stomīgu ļaužu rokās špinelis zaudē savas maģiskās īpašības. Austrumos uzskata, ka tas darbojas kā seksuālās enerģijas, mīlestības un kaisles stimulators. To nerekomendē nēsāt pastāvīgi, tā kā tas samazina apziņas kontroli, aizrauj sapņu, ilūziju un slinkuma pasaulē.

Talismana kvalitātē to var izmantot mīlestības un ģimenes laimes stiprināšanai. Par talismanu visbiežāk kalpo gredzeni vai auskari ar šo akmeni. To cilvēku talismans, kuru profesionālā darbība ir saistīta ar pastāvīgiem braucieniem un darbu, kas pieprasa ātrus lēmumus. Tomēr pastāvīgi nēsāt šo talismanu nedrīkst, tā kā tas var ne tikai uzlādēt ar enerģiju, bet arī atņemt spēku saimniekam.

Austrumu valstīs brīnumdari gatavoja amuletus no špineļa, lai atpestītu no impotences.