Mēnesakmens

menessakmens

Palīdz atjaunot attiecības, samierināt mīļakos pēc strīda. Attīsta runas (oratora) spējas, sevišķi valkājot to gredzenā· Sarežģītās situācijās palīdz pieņet saprātīgus lēmumus. Palīdz mīlas lietās,Veicina spēju vieglāk pārvarēt problēmas ceļā uz laimi. Pastiprina spējas runāt ar pārliecību. Lai nomierinātu nervus, akmeni ieteicams nēsāt sudraba ietvarā. Akmeni nēsājot kaprīziem cilvēkiem, jāuzmanās jo var pasliktināties pašsajūta.Pārlieku pašpārliecinātiem un nespējīgiem uzklausīt citu viedokli akmenis mazina šīs rakstura iezīmes.        Akmens aizkavē precētām dāmām dažādas histērijas lēkmes, nepieļauj strīdus ar vīriem.  Mazina kaisli sievietē. Ieteicams nēsāt vīriešiem lai izvairītos no pārlieku uzbudinātām sievietēm. Pastāv uzskats, ka akmens dziedē epilepsiju un nieres. Ceilonā akmeni lieto kā amuletu pret epilepsiju.

Palīdz garīgas pārslodzes gadījumā. Ieteicams nēsāt paralīzes, tūskas, asins saslimšanu, bezmiega, artīta, astmas, mugurkaula saslimšanu, hepatīta gadījumos.Palīdz mandeļu hronisko saslimšanu gadījumā.  Palīdz kaulu lūzumu gadījumos.·Palīdz mazināt skumjas un depresiju. Mazina baiļu sajūtu. Viegāk ir pārvarēt konflikta situācijas, kuras saistītas ar smagiem pārdzīvojumiem un emocionālu spriedzi. Pastiprina cilvēkam dabiskos aizsarginstinktus. Uzlabo atmiņu. Padara bagātāku emocionālo dzīvi.

menessakmens2

Mēness akmens daudzu tautu mītos un leģendās tiek saistīts ar MĒNESS spēku. Mēness gan palīdz cilvēkiem, gan tos nosoda par nepareizām rīcībām. Kā piemēram Sibīrijas tautu ticējums vēsta, ka mēness nosoda sievietes kuras izplata nepatiesas ziņas, baumas. Tās staigāja ar zemu noliektu galvu un sejā bija redzamas skumjas. Par meness akmeni vēsta arī senie raksti no Dienvid Mezopotāmijas (I gs. pirms mūsu ēras). Tajā laikā cilvēki īpaši cienīja un vērtēja akmens maģisko spēku. Pilnmēnes laikā (kad akmens maģiskais spēks ir vislielākais) tie akmeni lika zem mēles un izteica lūgšanas un burvestības. Senās Grieķijas laikā vāldīja uzskats, ka akmens dāvāja laimi tikai labiem cilvēkiem, ļauniem cilvēkiem tas varēja sagadāt pat pēkšņu nāvi. Viduslaiku periodā bija paraža akmeni nēsāt jaunām meitenēm, jo ticēja, ka tas atnesīs laimi un mīlestību. Anglijā bija ticējums, ka akmens deva cilvēkiem spējas skaisti un pārliecināti runāt. Tāpēc bija ieraža, oratoriem, deputātiem, advokātiem pirms kāpšanas tirbīnē runas teiikšanai uzvilkt gredzenu ar mēness akmeni.

Mēness akmens dabā ir ļoti reti sastopams minerāls. Indijā akmeni uzskata par svētu, kas nes laimi un veiksmi. To pārdeva noliktu tikai uz dzeltena audekla, jo dzeltenā krāsa Indijā arī svēta. Bieži to nēsā pāri (vīrietietis un sieviete), jo tas pastiprina savstarpējās jūtas. Pēc seniem ticējumiem akmeni var uzskatīt par vienu no labākajiem dabas psihoterapeitiem. Jauna mēnes laikā akmens paliek aukstāks un spožāk zaigo (spīd), jo uzņem mēness enerģiju. Akmeni nav ieteicams nēsāt pastāvīgi. Īpaši ieteicams nēsāt sievietēm pirms menstruāciju laikā.