Hrizokola

hrisokola

Leģendas šo košo, zili zaļo brīnumu saista ar pašu Zālamanu, kuram piederējušas neskaitāmas dārgakmeņu raktuves. Viņa pils ir bijusi celta no zelta un pusdārgakmeņiem. Hrizokolla ir samēra noslēpumains minerāls, tā struktūra nav līdz galam izpētīta, ūdens saturs tajā ir mainīgs, tāpat kā krāsojums. Tādēļ ziņas par hrizokollu ir samērā pretrunīgas. Bet tas nemazina tās skaistumu. Mūs apbur spilgtās zili zaļās krāsas un raibie raksti.

hrizakola

Hrizokolai ir ļoti daudz dziedniecisku īpašību. Litoterapeiti un dziednieki hrizokollu uzskata par sieviešu akmeni, kas ir ideāli piemērots ginekoloģisko slimību, olnīcu disfunkcijas, menstruālā cikla traucējumu ārstēšanai. Ir ieteicams nēsāt līdzi hrizokollu grūtniecības un dzemdību laikā. Hrizokolla spēj palīdzēt neauglīgiem pāriem. Tāpat , piemēram, hrizokollas krelles palīdzēs pie kakla sāpēm, klepus, bronhīta, ARS, vairogdziedzera funkcijas stabilizēšanai. Tā saved kārtība nervu sistēmu, mazina stresu, palīdz pret bezmiegu. Tāpat tiek uzskatīts, ka hrizokollai piemīt pretiekaisuma un dezinficējošas īpašības, kas spēj iznīcināt mikrobus, tādēļ tā ir ieteicama pie infekciju saslimšanām kā profilakses līdzeklis. Tāpat labs līdzeklis cīņā ar galvassāpēm. Pielietot to var ne tikai rotaslietās, bet arī izvietojot telpās neapstrādātus akmeņus, vai akmens gabalu liekot pie sāpošās vietas.

Sievietēm hrizokolla palīdzēs piesaistīt laimi personīgajā dzīvē- palīdz atrast uzticamu un piemērotu dzīvesbiedru- tā ir sava veida ‘’mīlestības magnēts’’, kurš noderēs gan vientuļajiem, gan pāriem. Tāpat hrizokollu sauc par baiļu pārvarētāju: lai nomierinātos, atbrīvotos no nevajadzīgām ilūzijām, spriedzes, vajag tikai dažas minūtes paturēt hrizokollu rokās. Hrizokolla būs labs talismans zinātniekiem, izgudrotājiem- akmens atnesīs gudrību un skaidrību par pasaules lietu kārtību. Tāpat tā derēs garīdzniekiem, misionāriem, psihologiem, dziedniekiem, sociālajiem darbiniekiem, ārstiem –vienvārdsakot visiem, kas velta savu dzīvi kalpošanai citiem, palīdzot tiem fiziski un garīgi. Tā atmodinās līdzcietību, iecietību, labdarību, stiprinās paļāvību uz Dievu.