Ametists

ametists

Ametistu uzskata par “Akmeņu dvēseli”. Laimes un gudrības akmens.

Ārstē nervu sistēmu, palīdz pret noskaudumu, remdē dusmas, aizkaitinājumu un uzbudinājumu, garīgās sāpes un satraukumu, nomierina un attīra domas, līdzsvaro garastāvokli, aizvada visu elektroierīču elektromagnētisko starojumu. Transformē miesas enerģiju garīgajā. Pasargā no grēkā krišanas. Nomierina domas un kaisles, stiprina atmiņu, koncentrēšanās spēju, piesaista mīlestību un veiksmi. Harmonizē visus apziņas līmeņus, veicina daudzpusīgu personības attīstību, labestību, mīlestību, līdzcietību, cerību, veselību, kā arī iedvesmu un možumu, saprātīgumu un apdomīgu drosmi.

Paaugstina cilvēka enerģētiku, palīdz galvassāpju, migrēnas, smadzeņu asinsvadu, bezmiega, podagras, neauglības, apdegumu, dzimumorgānu, gremošanas orgānu, zarnu trakta slimību gadījumā, regulē asinsriti, aknu  un nieru darbību (dzerot ūdeni, kur uz nakti tas atstāts – arī pret saaukstēšanos, kā arī tīra kapilārus).

Attīra asinis, stimulē asinsradi un iedvesmu, pasargā adu no novecošanas un no vasaras raibumiem. Uzlabo sejas krāsu, atjauno un ārstē ādu, padarot to samtainu un maigu. Nostiprina redzi, noņem stresu, palīdz saglabāt atmiņu, stimulē gremošanu. Noņem intoksikāciju, ārstē iekaisumus.

Veicina ap sevi lauku, kas neļauj noreibt un pamudina atteikties no dzeršanas. Pasargā no žūpības un narkomānijas, sliktas ietekmes un maģijas, čūskām un nelietīgiem cilvēkiem.

Ārstē ja ir runas traucējumi un valodas raustīšana, valkājot to 3.,7.,11. mēness dienās (šajās dienās tas ir visstiprākais arī pret citām kaitēm  un problēmām (sudraba ietvarā), bet var būt starp citiem akmeņiem arī zelta ietvarā.). Veicina stipru gribu un bezbailību. Palīdz atbrīvoties no skumjām un bēdām, veicina lūgšanas par mīlestību, dod prieku, harmoniju, līdzsvaru. Pasargā no cilvēkiem, kuriem ir tieksme iedzīvoties uz sava tuvākā rēķina. Veicina jūtīgumu un izvēlību saskarsmē. Uzlabo sociālo stāvokli, veicina atzinību mākslas pasaulē, stimulējot smadzeņu labo puslodi. Atklāj viltību un māņus.

Apvieno sevī sarkano un melno, aukstumu un siltumu, veicinot mieru, garīgumu un zināšanas par visu. Liekot to zem spilvena redz labus sapņus. Priekšmeti novietotie virs šī kristāla attīrās un stipri palielina savu enerģētiku, kā arī maina savu enerģētiku no (-) uz (+). Veicina komunikāciju gan personīgajā gan darījumu sfērā. Nedod attīstīties cilvēka sliktajām īpašībām. Jāvalkā un jāattīra periodiski. Saulē var zaudēt savu krāsu.