Amazonīts

amazonits

Leģenda vēsta, ka karotājas –amazones valkājušas amazonītu, dodoties kaujā, jo tieši amazonīts esot devis veiksmi un uzvaru… Jebkurā gadījumā, vēl joprojām nav atklāts amozonīta nosaukuma rašanās noslēpums- jo nekādas saistības ar Amazones upi Dienvidamerikā, amazonītam nav un īsteno šī minerāla vēsturi arheologiem ir vēl tikai jāatklāj. Zināms tas, ka tas bija iecienīts jau senajā Ēģiptē- rotaslietas tika atrastas Tutanhamona kapenēs. Mongolijā amazonīts tika uzskatīts par īstas draudzības un stipru ģimenes saišu simbolu.

Amazonītam ir neparasta krāsa- ne zila un ne zaļa. Bet tā nav arī jūras krāsā…

Enerģētiski amazonīts ir ļoti spēcīgs- tas aktivizē organisma slēptās rezerves, veicina šūnu reģenerāciju, attīra organismu no šlakvielām, harmonizē endokrīno sistēmu un izvades sistēmas, palielina kopējo imunitāti, palielina mūža ilgumu. Amazonīts ir piemērots nervoziem, par sevi nepārliecinātiem cilvēkiem- tas mazina stresu, atbrīvo no kompleksiem, dod optimismu un māca priecāties par dzīvi.

Varikozo vēnu saslimšanas gadījumos ir ieteicama masāža ar amazonītu.Tāpat ļoti labs ir kaulu slimībām- artrītam, reimatismam, osteohondrozei.

Amazonīta krelles tradicionāli nēsāja sievietes, kuras vēlējās saglabāt jaunību un skaistumu- jo amazonīts attīra ādu, padara to gludu un veselīgu, tāpat saglabā veselus matus un zobus. Tāpat tic, ka tas palīdz pie epilepsijas un galvassāpēm.

Amazonītam ir savs izteikts raksturs- tam, kam tas nepatīk, arī nēsāt nevajadzītu- tad padarot savu nēsātāju slinku.

Astroloģiski vislabāk amazonīts ir piemērots Vēršiem, Vēžiem un Skorpioniem, tāpat derēs arī Jaunavām un Auniem. Nav ieteicams Strēlniekam.